Що робити, якщо сіла в'язана шапка

💙 Прості способи збільшення в'язаної шапки
💙 Як прати шапки, щоб вони не сідали
Найчастіше «сідають» в'язані шапки, до складу яких включено хоча б невелику кількість натуральної вовни. Причина зменшення речі на пару розмірів пояснюється досить просто: натуральне вовняне волокно має дрібні ороговілі лусочки, які при впливі гарячої води піднімаються і чіпляються один за одного подібно до застібки-липучки. Зменшення відстані між волокнами призводить до зміни розміру речі. Що ж робити, якщо шапка була випрана неправильно?
Прості способи збільшення в'язаної шапки
Для повернення речі первозданного виду та розміру необхідно збільшити ту саму відстань між волокнами. Зробити це можна механічним чи хімічним способом.
Підберіть скляну банку відповідного розміру. Якщо мова про в'язану шапку для дорослої людини, беріть трилітровий сулія, для дитячого потрібно менший об'єм. Шапку помістіть у холодну воду не менше ніж на чверть години, злегка відіжміть (не викручуйте!) і надягніть на підготовлену основу.
У такому положенні шапка має повністю висохнути. Цей метод відноситься до фізичних і підходить для шапок з будь-яким вмістом волокон натуральної вовни.
Якщо річ була випрана у надмірно гарячій воді або зовсім потрапила в пральну машину, використовуйте хімічний спосіб, що впливає безпосередньо на структуру волокон.
У ємність налийте холодну воду (5-5,5 л), додайте 2 столові ложки оцту або перекису водню. Прополіскуючи шапку, акуратно і рівномірно розтягуйте її руками. На цьому етапі важливо виконувати розтягнення поступово, щоб не деформувати форму шапки.
Шапку залиште у воді ще дві години і систематично повторюйте процедуру. Після часу розкладіть її горизонтально, підклавши тканину, що добре вбирає вологу. За необхідності замінюйте сухий.
Незначно збільшити розмір в'язаного виробу можна за допомогою праски з функцією відпарювання або мокрого рушника. Шапку виверніть навиворіт, покладіть на дошку для білизни, накрийте добре намоченим махровим рушником і повільно прасувати в протилежних напрямках. Додатково використовуйте функцію пари. Цей метод підходить для шапок, пов'язаних із комбінованих волокон.
В'язані акрилові шапки можна розтягнути безпосередньо носінням на голові. Для цього шапку попередньо потримайте над парою (закипаюча вода в каструлі, відпарювач) протягом 5-7 хвилин, прогріваючи з лицьового та виворітного боку. Потім надягніть шапку і носіть до повного остигання. Моделі з великим вмістом акрилу (більше 50%) не рекомендується інтенсивно розтягувати праскою, вони дуже швидко деформуються та виріб виглядає нерівномірно витягнутим.
Як прати шапки, щоб вони не сідали
- Перед пранням виробу обов'язково зверніть увагу на склад пряжі рекомендації щодо догляду, які дає виробник.
- В'язані шапки відносяться до делікатних речей, тому їх рекомендується прати руками з використанням м'яких рідких засобів, які, на відміну від порошків, добре вимиваються з волокон.
- Особливого відношення вимагають вовняні трикотажні вироби, які не можна прати при температурі понад 30 °C.
- В'язані речі не люблять інтенсивного механічного впливу, зокрема, розтягування та віджимання. Залишки вологи краще видаляти за допомогою рушника, що добре вбирає, або відрізу тканини.
І пам'ятайте про те, що не тільки правильне прання, але й сушіння є запорукою збереження зовнішнього вигляду в'язаної шапки. Не підвішуйте вироби вертикально, варварськи закріплюючи прищіпками. Знайдіть горизонтальну поверхню, що добре провітрюється.
- Як вибрати пляжну туніку по фігурі💙 Функції пляжних тунік 💙 Як вибрати фасон туніки на пляж відповідно до фігури 💙 Модні тренди пляжного сезону 2022Повна версія статті
- Що означає базові футболки і які вони мають бути💙 Як вибрати зручну базову футболку 💙 Футболка в жіночому гардеробі: види, фасони та крій 💙 Білі футболки базові оверсайз на всі випадки життяПовна версія статті